iPhone Teknik Servis

13.3.2016

iPhone Teknik Servis

iPhone cihazlara yapılacak teknik servis işlemlerini aslında iki grupta incelemek her zaman daha doğru sonuçlar verecektir. Bu sorunlar yazılımsal ve donanımsa sorunlardır.

YAZILIMSAL SORUNLAR

Yazılımsal sorunlar genellikle cihazlarımızın işletim sistemi ile alakalıdır. Aslında donanımsal herhangi bir sorun yoktur, ancak cihazın karşılaştığı fiziksel bir etken veya da fazla yüklenme sonucunda cihazların işletim sistemleri kendisini koruma altına alabilir. Bazen işletim sisteminize zarar veren dosyalar sistemin yenilenmesini gerektirir.

DONANIMSAL SORUNLAR

Donanımsal diye tabir edilen sorunlar genellikle değiştirilen parçalar ile giderilen sorunlardır. Bir cihazda tüm parçalar rahatlıkla değiştirilir. Sadece tek bir parça değiştirilemez. Bunun nedeni ise yedek parça olarak üretilmemesidir. Bu da anakarttır. Anakart ancak başka bir cihazdan çıkma diye tabir edilerek alınır ve başka bir cihaza entegre edilir. Fakat çıkma denilen bu anakartın ne kadar sağlam olduğu ayrı bir sorundur. Bu nedenle anakart değişimi yapılır gibi safsatalara inanarak boş yere para harcamamak gerekir. Bunun yerine anakart tamiri yapmak her zaman daha ekonomik ve güvenlidir. Bu maksatla kurduğumuz anakart tamir merkezimizde sizlere hizmet vermekteyiz. Ar-ge faaliyetleri ile sürekli kendimizi geliştirerek yaptığımız çalışmalar ile mevcut anakart ınızda ki sorunları giderebilmekteyiz. Bu konuda kendimize tam olarak güvenmekteyiz.

Anakart haricindeki diğer donanımsal sorunlar; ekran değişimi, pil-batarya değişimi, şarj soketi, ön ve arka kameralar, tuşlar, kapaklar, kasa ve diğer parçalardır. Servisimizde tüm bu parçalar değiştirilmektedir. Burada önemli olan aslında şudur.

  1. Kullanılan parçaların kalitesi ve orjinalliği,
  2. Teknik serviste çalışan teknisyenlerin deneyimi,
  3. Yapılan işlemlere verilen garantiler,
  4. İşlem sonucunda cihazınızın durumu,
     

Biz Mag Bilişim olarak İstanbul Avrupa yakasında Maslak bölgesinde faaliyetlerimizi sürdürmekteyiz. Ancak bulunduğumuz bölgeye hizmet verdiğimiz gibi gerek İstanbul’un tüm lokasyonuna gerekse kargo faaliyetleri aracılığıyla tüm Türkiye’ye çözümler sunmaktayız. Hizmetlerimizin %30’u İstanbul dışındaki illerle olmaktadır ve bu konuda MNG Kargo şirketi ile yapılan emniyetli taşıma protokolü ile cihazlarınızı sizlere güvenle ve tam zamanında ulaştırmaktayız.

Tüm Makaleler

0212 286 66 44 | Bilgi Almak İçin Arayın