Apple (iPhone iPad) Şifre Sıfırlama İşlemleri

17.1.2017

Apple (iPhone iPad) Şifre Sıfırlama İşlemleri

Değerli Apple kullanıcıları;

Son dönemlerde özellikle güncellemelerin yapılması yada bir takım tamir servislerinde cihazlarınıza format atılması sonucunda yeniden aktivasyon yapmak için iPhone ve iPad cihazlarınız sizden iCloud şifresini ister. Tabi birçok kullanıcı ya mail adresini ya da şifreyi unuttuğu için cihaz açılmaz ve çöp durumuna gelir.

Böyle bir durumda da bizler cihazımızı kullanamayız ve ne yapılacağını bilmediğimizden internet üzerinde gereksiz yerlerle temas kurar olmadık ücretler öder ama sonucunda cihazımızın aktivasyonunu sağlayamayız. Hatta bu gereksiz işlemler neticesinde cihazımız bloglanır ve doğru işlem yapılsa bile açılması mümkün olmaz.

Yapılması gerekenleri iki grupta özetlemek gerekir. Lütfen dikkatlice okuyunuz.

1. Satın aldığımız cihazların faturalarını mutlaka saklamalıyız, ya da ikinci el olarak satın aldığımız cihazlarla birlikte faturalarını mutlaka almalıyız. Bu alınan faturaları da kontrol etmemiz gereklidir. Çünkü faturaların üzerinde mutlaka cihazımızın seri numarası veya imei numarası yazılı olmalıdır. Şifremizi unuttuğumuzda bu fatura sayesinde Apple herhangi bir ücret almadan cihazınızın sıfırlama işlemini yapacaktır. Bunun yapılması için öncelikle 0216 282 15 11 numaralı telefondan Apple Müşteri Hizmetlerini aramanız gereklidir. Sonrasında cihaza ait faturanızı müşteri temsilcinizin size verdiği mail adresine göndererek kontrol edilmesini sağlarsınız. Eğer doğru fatura ise Apple cihazınızın sıfırlama işlemine başlayacak ve birkaç gün içerisinde işlemi tamamlayacaktır.

2.Eğer cihazınıza ait faturayı kaybetmiş iseniz veya temin edemiyorsanız o zaman www.applemaslak.com web sayfasından da takip edebileceğiniz veya 0212 286 66 44 numaralı telefondan bilgi alarak sıfırlama işlemini sorunsuzca yaptırabilirsiniz. Bunun için öncelikle cihazınızın sorgulaması yapılacak herhangi bir çalıntı veya bir olaya karışmamış sicili temiz bir cihaz ise sıfırlama işlemi başlayacaktır. Ancak fatura olmadan yapılacak bu işlemlerde sıfırlama ücreti ödenecektir. Buradaki ücret belirlemesi sistem tarafından yapılacağı için cihazın satın alındığı ülke ve operatörler belirleyici olacaktır. Sonrasında sizin onayınızla işlem başlayacak ve sıfırlama işlemi yine birkaç gün içerisinde yapılacaktır.

Saygılarımla,

 

Tüm Makaleler

0212 286 66 44 | Bilgi Almak İçin Arayın