APPLE Katlanabilir telefon ve tablet ekranı çalışmalarına başladı

9.04.2019

APPLE Katlanabilir telefon ve tablet ekranı çalışmalarına başladı

Geçtiğimiz haftalarda; Huawei ve Samsung gibi dev şirketler katlanabilir ekranlı telefonlarını tanıtınca bizim de doğal olarak gözlerimiz Applea çevirildi. Rakiplerine karşı geride kalmak istemeyen Apple, katlanabilir ekranlı telefon çalışmalarına başladı.

Son zamanlarda gündemden düşmeyen katlanabilir telefonlara Apple tarafından bir yenisi daha ekleniyor. Katlanabilir iPad üzerinde çalıştığı iddia edilen şirket, kullanıcılarını heyecanlandırdı.

Appleın kurucularından Steve Wozniak katlanabilir telefon konusunda geç kaldıklarını belirtmişti. Buna karşı Ünlü endüstriyel tasarımcı Roy Gisling tarafından konsept tasarım paylaşıldı. .

Uzun bir süredir Samsung ile ekran ortaklığı bulunan teknoloji devinin Güney Koreli şirketle katlanabilir telefon hakkında görüştüğüne dair raporlar geçtiğimiz günlerde ortaya çıkmıştı. Bu iddiayla birlikte desteklenen telefonun konsept tasarımı paylaşılınca Appleın katlanabilir telefon çıkarma olasılığı daha da yükseldi.

Ortaya çıkan iddialara göre Samsung Display, Applea 7.2 inç boyutunda ekran sundu. Bu boyutun Galaxy Foldtan daha fazla olduğunu belirtelim. Konu hakkında henüz açıklama yapmayan şirketin katlanabilir ekran üretme konusunda biraz daha zamana ihtiyacı var gibi gözüküyor.

Tüm Makaleler

0212 286 66 44 | Bilgi Almak İçin Arayın