Apple kendi kredi kartını tanıttı. Detaylar burada

9.04.2019

Apple kendi kredi kartını tanıttı. Detaylar burada

Appleın dün akşam düzenlediği "Gösteri Zamanı" etkinliğinde, kullanıcıların hâlihazırda kullanıyor olduğu sıradan ödeme yöntemlerine alternatif olacak, Appleın kendi kredi kartı Apple Card duyuruldu.

Oldukça şık bir tasarıma sahip olan Apple Card, üzerinde; hiçbir kart numarası, CVC numarası (online ödemeler için şifre) ve son kullanım tarihi bulundurmamasıyla ve bu bağlamda kişisel verilerin gizliliğine verdiği önemle öne çıkıyor.

Apple Carda sahip olmak için Apple kullanıcılarının Apple Wallet uygulamasından yeni sistem için kayıt olması ve dijital bir kart numarası alması, kullanıcıların Apple Payin geçerli olduğu her yerde kartlarını kullanmaları için yeterli olacaktır. Kullanıcılar; hesap hareketlerini, kalan bakiyelerini ve faturalarının ne zaman işleneceği bilgisine yine aynı uygulama içerisinden ulaşabiliyor olacaklar.

Her alışveriş yaptığınızda harcadığınız tutarın %2si hesabınıza geri aktarılacak olurken, bir Apple ürünü satın aldığınızda toplam fiyatın %3ü hesabınıza geri aktarılacak. Kullanıcılarına güzel bir uygulama sunan Apple, bu yeni sistemine "Daily Cash" ismini verdi. Sistemin ülkemize ne zaman geleceği, henüz net olarak bilinmiyor.

Tüm Makaleler

0212 286 66 44 | Bilgi Almak İçin Arayın