Veri Kurtarma

Veri Kurtarma

Hard disk, bilgisayardaki kalıcı veri depolama birimidir. Çoğu kullanıcı için hard disk, bir bilgisayarın en önemli ancak en bilinmeyen parçasıdır ve aynı zamanda bilgisayardaki en hassas yapılardan biridir. Kullanıcılar yeterli bilgiye sahip olmadığında veya teknik nedenlerden dolayı hard disk arızasıyla karşılaşabilir.

Sabit disk sürücüleri ve IDE, SATA ve SAS sabit disk sürücüleri tüm markalar ve sunucular, masaüstü ve dizüstü bilgisayarlar ve notebook modelleri dahil olmak üzere işletim sistemlerine kurtarma hizmeti verilmektedir.

Üzerine veri yazılması veya virüsten kaynaklanan sorunlar fiziksel hasarlı harddiskler yüzeysel hasar çizilmiş harddisklerden kurtarılmaz bu gibi sorunlar analiz edildikden sonra sonuç belli olur. malzeme kullanımı gerekliyse müşteriye bilgi verilir donor disk bedeli alınır.

SSD (Solid State Devices) Disk Data – Veri Kurtarma

Aslında bir SSD Disk günümüzde yaygın olarak kullanılan USB Flash diskler gibidir,tek farkı daha fazla hafıza çipine sahip olması ve bu hafıza çiplerini kompleks yazılımıyla birarada kullanımını sağlamasıdır. SSD disklerde mekanik parçaların olmaması problem yaşanması ihtimalini azaltmaktadır. Bu yüzden Hard Disklerde sıklıkla yaşanan Okuyucu Kafa arızaları, motor arızaları gibi problemleri SSD disklerde görmemekteyiz.

SSD disklerde çoğunlukla yaşanan sorunlar;

- Fiziksel Arızalar : Doğal afet, Elektrik dalgalanmaları,veya Kontrol kartının üzerindeki komponentlerin bozulması gibi sorunlar
- Mantıksal Sorunlar : Dosya ve Klasör yapısına ulaşılamaması
- Data Silinmesi : Kaza ile veya kasten verilerin silinmesi.

0212 286 66 44 | Bilgi Almak İçin Arayın