iPhone Kablosuz Şarj Eden Arabalar

26.10.2017

iPhone Kablosuz Şarj Eden Arabalar

Appleın iPhone 8 ve iPhone 8 Plus telefonları, teknoloji devinin kablosuz şarj kullanan ilk cihazları. Hangi arabaların bu yeni şarj metodunu destekleyeceğini merak edenler için ise Appledan gelen haberler var.

Apple bugün Qi-sertifikalı kablosuz şarj işlevi bulunduran tüm araba üreticilerinin listesini sundu. Qi, en son iPhone modelleri tarafından desteklenen kablosuz şarj standardı.

Aşağıda listelenen firmaların arabaları iPhone 8 veya onun büyük sürümünü, arabalarda bulunan şarj pedi ile bir kabloya bağlamanıza gerek olmadan şarj edebilecek. Bu sadece küçük bir teknoloji kolaylığı, ama telefonunun havalı özelliklerinden sonuna kadar faydalanmayı kim istemez ki?

Apple tarafından bahsedilmese de, muhtemelen 3 Kasımda Amerika da satışa çıkacak olan iPhone X de aynı arabalardaki kablosuz şarj pedlerinde çalışacak. 2018 modeller için tabi ki.

Audi, BMW, Chrysler, Ford, Genesis, Honda, Hyundai, Kia, Mercedes-Benz, PSA, Toyota, Volkswagen, Volvo

Bu aslında tam liste değil çünkü Buick, Cadillac, Chevrolet ve GMCden bazı 2018 modeller de iPhone 8 ve iPhone 8 Plus destekli Qi kablosuz şarj ile uyumlu.

Appleın açıklamalarına göre, yukarıdaki üreticilerin eski arabaları Qi standardını desteklemiyor, bu yüzden de iPhone 8, 8 Plus veya iPhone X ile çalışmayacaklar. Destekli arabaların listesi dünyanın her yerinde aynı gibi görünüyor, yani nerede yaşıyor olursanız olun bu araçlarda yeni iPhoneunuzu kablosuz şarj edebileceksiniz.

Tüm Makaleler

0212 286 66 44 | Bilgi Almak İçin Arayın