En İyi 5 Mesajlaşma Uygulaması

23.08.2017

En İyi 5 Mesajlaşma Uygulaması

İşte hem telefondan, hem de bilgisayarınızdan kullanabileceğiniz mesajlaşma uygulamaları.

1. WhatsApp
WhatsAppı bilgisayarınızda kullanabilmek için onu telefonunuza kurmuş olmanız gerekiyor. Bunun ardından web.whatsapp.com adresine gidin ve telefonunuzda WhatsAppı açın. Hesabınıza oturum açmak için telefonda Ayarlar > WhatsApp Web/Masaüstü > QR kodunu tarat yolunu izleyin. PCnizin ekranındaki kodu tarattığınızda PCniz üzerinden mesaj gönderip alabileceksiniz.

2. Telegram
WhatsApp gibi Telegramın da bir web uygulaması var. Telegramda telefon numaranızla oturum açmanız ve telefonunuza gönderilen kodu bilgisayarınızda girmeniz gerekiyor. Kodu girdikten sonra WhatsApp Webe benzer bir arayüz üzerinde mesaj gönderip alabiliyorsunuz.

3. iMessage
Mac ve iPhone kullanıyorsanız, Appleın mesajlaşma uygulamasını Mac bilgisayarınız ve telefonunuz arasında kullanabilirsiniz. İşin belki de en güzel yanı, masaüstünden sadece iPhone kullanıcılarına değil, iPhone kullanmayanlara da kısa mesaj yollayabilmeniz.
Başlamak için iPhoneunuzda Ayarlar > Mesajlar yolunu izleyin ve Metin Mesajı İletme seçeneğinin kapalı olmasına dikkat edin.

4. Viber
WhatsApp ve Telegramın aksine Viberi masaüstünde kullanmak için bir masaüstü istemcisi indirmeniz şart. Bu çok daha güçlü işlevlere sahip olabileceğiniz anlamına geliyor. Masaüstü istemcisi, Windows XP ve üzerinde, Mac OS X 10.7 ve üzerinde çalışıyor.
Masaüstü uygulamayı kullanmaya başlamadan önce Viberi telefonunuza yüklemiş olmanız gerekiyor. Bunun ardından hesabınızın bağlı olduğu telefon numarasını girip QR kodunu taratarak masaüstü uygulamayı telefonunuzla bağlayabilirsiniz.

5. Line
iOS, Android ve Windowslu telefonlarda çalışan Line, Windows ve Mac için bir masaüstü uygulaması da sunuyor. Chrome kullanıcıları, dilerlerse Chrome uygulamasını tercih edebiliyorlar. Masaüstü uygulaması üzerinden mesaj gönderip alabiliyor, grup sohbetleri oluşturabiliyor, masaüstü uyarılarını etkinleştirebiliyor ve 1GBa kadar dosyalar gönderip alabiliyorsunuz.

6. WeChat
Android ve iOS uygulaması olarak sunulan WeChat, Windows, Mac ve web tarayıcısı üzerinden de kullanılabiliyor. Masaüstü seçeneklerinden herhangi birini kullanabilmek için önce telefondan kaydolmanız gerekiyor. Masaüstünden telefona bağlanmak için telefonun yanınızda olması da şart.

Tüm Makaleler

0212 286 66 44 | Bilgi Almak İçin Arayın