Apple tarafından açıklanan 2016 yılının en iyi uygulama, oyun, albüm ve şarkısı

16.12.2016

Apple tarafından açıklanan 2016 yılının en iyi uygulama, oyun, albüm ve şarkısı

Apple, App Store ve iTunes Storedaki en iyi içeriklerini açıkladı. İşte Apple tarafından açıklanan 2016 yılının en iyi uygulama, oyun, albüm ve şarkısı.

iPhone için yılın en iyi uygulaması ve Oyunu:

App Store’da yılın en iyi iPhone uygulaması olma ünvanını Prisma elde etmiş durumda. Haziran 2016’daki çıkışından itibaren oldukça popüler olan uygulama yapay zekanın da desteğiyle fotoğraflarınız harika filtreler uygulanmasını sağlıyor. Ek olarak uygulamanın sürekli olarak yeni filtrelerle ve özelliklerle güncellenmesi de uygulamanın unutulmamasını sağlıyor.

Yılın en iyi oyunu olma ünvanı ise Clash Royale adlı oyuna gitti. Mart 2016’da çıkan kart tabanlı oyun, Supercell’in Clash of Clans’tan sonraki bir diğer popüler oyunu olmayı başardı. Oyunun hali hazırda Clash of Clans içeriklerinden beslendiğini ve uygulama içi satın almalar ile ciddi bir gelir sağladığını da belirtelim.

iPad için yılın en iyi uygulaması ve oyunu:

App Store’da yılın en iyi iPad uygulaması olmayı ise MSQRD başardı. Video selfie’leriniz için canlı filtreler ve yüz değiştirme özellikler sunan uygulama oldukça keyifli.
iPad için yılın en iyi oyunu ise Samorost 3 oldu. Macera ve bulmaca oyunları hakkında tüm bildiklerinizi unutturma iddiasındaki oyun, bu oyunların kurallarını baştan yazdığını söyleyecek kadar iddialı. 9 farklı gezegen arasında bir flüt yardımıyla bulmaca çözdüğünüz oyun kendine bağlamayı başarıyor.

iOSta Yılın En İyi 10 Uygulaması ve Yılın En İyi 10 Oyunu:

App Store’daki bu iki yeni kategori üzerinden Apple editörleri tarafından seçilen en iyi uygulama ve oyunları kolayca görebilmeniz mümkün. Yılın En İyi 10 Uygulaması kategorisine buradan ve Yılın En İyi 10 Oyunu kategorilerini iOS cihazınızdaki App Store’da kolayca fark edebilirsiniz. Örnek vermek gerekirse, bu listelerdeki isimler arasında Penguen, MSQRD, Quartz, Vogue, Hyper, Osmanlı Devri, iSlash Heroes, klocki, FIFA Mobile Futbol gibi isimler yer alıyor.

iTunes Store Yılın Şarkısı ve Albümü:

iTunes Store’da yılın albümü olarak Tarkan – Ahde Vefa açıklanırken, yılın şarkısı ise LP - Lost on You oldu. Yılın diğer popüler albümleri arasında Sıla – Mürekkep, Kalben – Kalben, Murat Boz – Janti yer alıyor. Yılın diğer popüler şarkılarından bazıları ise; Ayla Çelik – Bağdat, Sia – Cheap Thrills, Drake – One Dance.

En iyi albüm

 

Tüm Makaleler

0212 286 66 44 | Bilgi Almak İçin Arayın